top of page

Reklama

Jasełka w Golinie

W każdym misterium bożonarodzeniowym pojawiają się wątki, mające uwrażliwić

współczesnego człowieka na wielki Boży dar, który uobecnił się ponad 2000 lat temu. Było nim przyjście Zbawiciela na świat w postaci małej, niewinnej dzieciny.


Zgodnie z wieloletnim zwyczajem w okresie przedświątecznym s. Liliana Socha CSDP przygotowuje w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wymowne w swoim przekazie jasełka.


W tym roku grupa dzieci i nauczycieli zainspirowana pomysłem katechetki wzięła udział

w przedstawieniu, któremu przyświecał tytuł: „Dzień Bożego Narodzenia”.

Wszyscy adepci tej minisztuki teatralnej (w tym także mali Oliwier Nowak i Paweł Łodziewski grający Jezuska), w odpowiednich strojach, z aktorskim zacięciem odegrali swoje role, snując przy tym wymowną, bożonarodzeniową historię. Wszystko to odbyło się w tle gustownie wykonanej dekoracji.


Efekt końcowy wszystkich zaangażowanych w przedstawienie można było zobaczyć na wcześniej przygotowanym nagraniu przeznaczonym dla klas IV-VIII. Dodatkowo spektakl ten miał swoją odsłonę „na żywo” podczas okolicznościowego, świątecznego spotkania: dyrekcji, emerytowanych i czynnych nauczycieli oraz pracowników obsługi, i administracji.


I tak na zakończenie, wspomniane wyżej jasełka, pozwoliły w bardzo przystępny sposób uświadomić każdemu oglądającemu znaczenie i wielkość radosnego dnia Bożego Narodzenia.


Siostra Liliana Socha bardzo dziękuje wszystkich zaangażowanym w przygotowanie i organizację tegorocznych jasełek.


Przemysław Ciesielski

Zdjęcia: Daniel Jóźwiak i Kamil Strajch


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page