top of page

Reklama

„Jak oddech” kolejnym dziełem omawianym w filii bibliotecznej w Przyjmie

Dzieło Agaty Czykierdy-Grabowskiej „Jak oddech” było tematem do rozmów kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla czytelników dorosłych w filii bibliotecznej

w Przyjmie (18.04).


Główna bohaterka powieści to Hania - ambitna studentka architektury krajobrazu. Jakiś czas temu pożegnała bliską osobę i od tamtej pory próbuje się pozbierać, lecz efekty końcowe są marne. Oprócz studiów dziewczyna pracuje też w kawiarni, którą pewnego dnia napada Leo. Jest on pokrzywdzonym przez los człowiekiem, zmuszonym do utrzymywania chorego brata i matki, a napaść organizuje z czystej desperacji. Jednak takie zachowanie nie jest w stylu chłopaka i po chwili zaczyna mieć wyrzuty sumienia.


Śledząc Hanię, wrzuca skradzione łupy do jej skrzynki pocztowej. Dziewczyna pragnie dowiedzieć się czegoś więcej o młodym złodzieju i w dość zabawny sposób go przyłapuje. Podczas bójki, która się między nimi zrodziła, Hania dostrzega znajomy przedmiot na nadgarstku Leona. Rzecz, którą podarowała niegdyś osobie bardzo bliskiej.


Kolejne (nie)całkiem przypadkowe spotkania tej dwójki sprawiają, że zaczynają się czuć w swoim towarzystwie coraz lepiej. Każde z nich jest jednak bardzo pogubione i niesie za sobą bagaż traum. Czy mają szansę na szczęśliwe zakończenie? O tym dowiecie się sięgając po tę książkę.


Powieść „Jak oddech” to piękny obraz relacji dwojga pokrzywdzonych ludzi. Nie zawsze jest idealnie, zdarzają się nieporozumienia i problemy, ale rozmowa z ukochaną osobą zawsze sprawia, że czujemy się lepiej. Jeśli szukacie książki, która porusza ciężkie tematy, ale jednocześnie czyta się ją bardzo dynamicznie, koniecznie dajcie jej szansę.


Anna Nawrocka


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page