top of page

Reklama

Integracja, prezenty i wata cukrowa, czyli spotkanie mikołajkowe rodzin zastępczych z powiatu

Kolejny raz rodziny zastępcze z powiatu konińskiego spotkały się na spotkaniu mikołajkowym (08.12).


Wydarzenie odbyło się w auli Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. - Przedświąteczne spotkania rodzin zastępczych organizujemy już od kilku lat. Są one doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji. Sprzyjają umacnianiu więzi pomiędzy rodzinami i wspierającymi je instytucjami, a także przyczyniają się do promocji pieczy zastępczej w celu pozyskiwania nowych kandydatów. Między innymi, poprzez takie działania wspieramy nasze rodziny oraz pomagamy w pełnieniu trudnych codziennych zadań - mówiła Elżbieta Sroczyńska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie.


W wydarzeniu pn. ,,Bajkowa Kraina – spotkanie z Mikołajem 2023 r.” wzięło udział około 300 osób. Uczestnicy mieli okazję skorzystać z różnorodnych atrakcji, takich jak malowanie świątecznych obrazów, dekorowanie bombek, wspólne zabawy i tańce. Niezwykły charakter spotkania podkreślił występ dziecięcej grupy tanecznej FART z Konina, której artystycznym kierownikiem jest Justyna Szczap. Ponadto, wszyscy zgromadzeni mogli wziąć udział w wspólnym kolędowaniu z Bałwankową Rodziną.


Niezapomniane chwile dla najmłodszych dostarczyło spotkanie ze św. Mikołajem, który nie tylko obdarował ich prezentami, ale także poczęstował słodkim, świątecznym poczęstunkiem, w tym watą cukrową. To wydarzenie było pełne radości i emocji, tworząc niepowtarzalny klimat świąteczny dla wszystkich uczestników.


- W tym roku dla podopiecznych i dzieci biologicznych naszych rodzin przygotowaliśmy trzysta paczek. Było to możliwe dzięki hojności wielu sponsorów, którym z całego serca dziękujemy. Podziękowania za pomoc w organizacji imprezy kierujemy również do dr hab. Kingi Przybyszewskiej z Akademii Nauk Stosowanych w Koninie oraz studentów ANS z kierunków resocjalizacja i pedagogika, Nadleśnictwa Konin, Kół Gospodyń Wiejskich wsi Janowice, a także młodych wolontariuszy ze szkól podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu i miasta - dodała Dorota Kaźmierczak, kierownik Zespołu ds. Pieczy Zastępczej PCPR w Koninie.


- Rodzinne formy opieki są najkorzystniejszą z form pomocy dla dzieci potrzebujących wsparcia. Obecnie system pieczy zastępczej w powiecie konińskim tworzą 134 rodziny zastępcze (w tym 18 zawodowych) w których przebywa 237 dzieci - poinformowała nas Marta Bagrowska, powiatowy rzecznik prasowy.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Koninie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page