top of page

REKLAMA

Inspirujące zajęcia przyrodnicze w oddziałach przedszkolnych w Trąbczynie

W oddziałach przedszkolnych w Trąbczynie od ubiegłego roku odbywają się zajęcia przyrodnicze. Prowadzi je Agnieszka Kaźmierska z Ośrodka Przyrodniczego w Lądzie. Comiesięczne spotkania mają charakter warsztatów stacjonarnych oraz wyjść terenowych.


Do tej pory przedszkolaki z grup Sprytne liski i Kotki, wraz z wychowawczyniami Mają Nowaczyk i Justyną Ościsłowską, m.in. odwiedziły pobliski las, poznały sposób życia i funkcjonowania jeża, sów oraz płazów, a także dowiedziały się, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Świętowały Dzień Drzewa. Ponadto wizyty te zainspirowały panie wychowawczynie do zorganizowania dzieciom zajęć z wykorzystaniem metod doświadczenia i eksperymentu. Przed nimi jeszcze spotkanie z mieszkańcami łąki. Mamy też nadzieję, że jeszcze raz uda się im odwiedzić Ośrodek Przyrodniczy w Lądzie. Szczegółowe informacje na temat dotychczasowych spotkań znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce Oddziały przedszkolne.


W przedszkolu w Trąbczynie dzieci bardzo lubią zajęcia przyrodnicze. W ubiegłym roku pani Maja Nowaczyk nawiązała współpracę z Ośrodkiem Przyrodniczym w Lądzie, która trwa nadal. W tym roku przedszkolaki z grupy Kotki i Sprytne liski co miesiąc spotykają się z panią Agnieszką Kaźmierską. Pierwsze spotkanie miało charakter zajęć terenowych, podczas których dzieci udały się na wycieczkę do lasu. W między czasie przedszkolaki obchodziły Dzień Drzewa dlatego podczas wycieczki mogły pochwalić się swoją wiedzą. 10 listopada na spotkaniu z panią Agnieszką dzieci poznały najważniejsze informacje o jeżu, o tym czym się odżywia i co robi zimą. W grudniu na zajęciach dzieci dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy. W lutym odbyły się zajęcia poświęcone płazom. Podczas spotkania dzieci poznały sposoby rozmnażania się płazów, nauczyły się odróżniać żabę od ropuchy , a także dowiedziały się, jaką wyjątkową zdolność posiada rzekotka drzewna.


Dzieci miały okazję przyjrzeć się skrzynce z eksponatami płazów. 23 marca odbyło się spotkanie oSowiałe, na którym dzieci przeniosły się w świat sowich zmysłów. Pani Agnieszka rozmawiała z dziećmi o bezszelestnych lotach sów, o ich pożywieniu. Poznały sztukę kamuflażu tych ptaków i wiele innych tajemnic. W tym roku dzieci mają zaplanowane jeszcze spotkanie z mieszkańcami łąki. Mamy nadzieję, że uda nam się odwiedzić jeszcze raz Ośrodek Przyrodniczy w Lądzie.


Beata Kwaśniewska


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page