top of page

Reklama

III Festiwal Pieśni Maryjnych w Kawnicach

Święty Augustyn napisał kiedyś: „Ten kto śpiewa, dwa razy się modli”. Właśnie te słowa znalazły swoje odzwierciedlenie w III Kawnickim Festiwalu Pieśni Maryjnej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, który został zorganizowany 23 października 2022 r. przez chór „Consolare”, Salezjanów ks. Bosko, KDW z gminy Golina, Dom Kultury w Golinie i burmistrza Goliny Mirosław Durczyńskiego.


Wystąpiły wówczas chóry z Wielkopolski i Kujaw: „Soli Deo” z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Koninie, „Misericordia” z parafii pw. św. Faustyny w Koninie, „Harmonia” z Domu Kultury w Strzelnie, „Virtus Dei” z parafii pw. św. Doroty w Licheniu, Bazyliki kolegiackiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kaliszu, „Consolare” z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach wraz z miejscowym organistą Bartoszem Wódczakiem (nagrodzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Naukowego prof. Piotra Glińskiego w II Ogólnopolskim Konkurs Młodych Organistów w Sanoku w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej).


Artyści zaprezentowali bogactwo utworów poświęconych Matce Bożej. Wśród nich nie zabrakło: „Bogurodzicy”, „Ave Maria” czy pieśni „Witaj Gwiazdo morza”, „Matko Najświętsza” i „Matko Pocieszenia”.


Na zakończenie muzycznego spotkania, wszyscy chórzyści oraz dyrygenci zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ponadto ich przedstawiciele za udział w festiwalu otrzymali z rąk proboszcza ks. Janusza Tokarczyka SDB, burmistrza Mirosława Durczyńskiego i sołtysa Kawnic Mariusza Majewskiego okolicznościowe podziękowania oraz podarunki wraz symbolicznymi różami.


Wyżej wspomniane spotkanie w sanktuarium, przyczyniło się na pewno do wzmacnianie tradycji regionalnego śpiewania i wielopłaszczyznowej integracji środowiska muzycznego

z trzech bratnich diecezji: gnieźnieńskiej, włocławskiej i kaliskiej. Wszystko to dla chwały Bożej…


Przemysław Ciesielski
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page