top of page

Reklama

Happening z okazji Święta Niepodległości w szkole w Golinie

Coroczne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości przypominają nam o odzyskaniu przez Polskę upragnionej wolności. Po123 latach niewoli i zmagań z uciemiężeniem ze strony Rosji, Prus oraz Austrii nasze państwo stało się na nowo suwerennym.


Z myślą o naszej ojczyźnie grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięła udział w okolicznościowym happeningu, który odbył się w przeddzień 104. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.


10 listopada 2022 r. dziedziniec między budynkami „A” i „B” stał się miejscem niemałego,

w pozytywnym tego słowa znaczeniu, zamieszania. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Arlety Skibińskiej i Przemysława Ciesielskiego (pomysłodawcy akcji), wspólnie z dyrektor Ewą Kutnik, wicedyrektorami Justyną Sieczkowską i Janem Kasprzakiem, stworzyli przy zachowaniu odniesień do barw narodowych symboliczny skrót # PL.


Tak przygotowane przedsięwzięcie zostało utrwalone na lata przy użyciu drona przez Kamila Strajcha poprzez profesjonalnie wykonane fotografie i nagrany filmik (dostępne na stronie i fanpage’u szkoły).


Cieszy fakt, ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię, stanowił treściwą w swoim przesłaniu małą lekcją patriotyzmu, wyrażającą szacunek i pamięć wobec naszych przodków oraz umiłowanej Ojczyzny. Na dodatek ujętą w atrakcyjną formę i wymowny przekaz.


Przemysław Ciesielski

Zdjęcie: Kamil Strajch


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page