top of page

Reklama

Golina zebrała ponad 34 tys. zł na rzecz WOŚP

Już po raz 32. w Golinie rozbrzmiała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy jak zawsze pokazali, że mają ogromne serca i mocno zaangażowali się w tegoroczny finał akcji. Goliński sztab WOŚP zebrał łącznie 34 283,17 zł i 21,78 euro.


- Blisko 48 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. J. Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Przyjmie, pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Drukały, Eweliny Piaskowskiej, Piotra Jabłońskiego, Korneli Rubas, Moniki Andrzejewskie, Magdaleny Perlińskiej wyszło na ulice naszego miasta, by kwestować na pozyskanie środków za zakup sprzętu do leczenia płuc po pandemii.


O godzinie 16:00 w siedzibie domu kultury rozpoczął się 32. finał. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z placówek oświatowych: ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach, Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Radolinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej w Przyjmie, Przedszkola „Baśniowy Dworek” w Golinie oraz dzieci i młodzieży z Domu Kultury w Golinie.


Publiczność, będąc pod wrażeniem zaangażowania artystów, nagrodziła ich występy brawami. Ponadto na scenie zaprezentował się lokalny chór „Vokaliza” pod kierunkiem Sławomira Kaliszewskiego. O godz. 18:30 przed Cal-em Ochotnicza Straż Pożarna w Golinie przeprowadziła pokaz ratownictwa.


Podczas finałowej licytacji atrakcyjnych gadżetów przekazanych na szczytny cel przez golińskich mieszkańców a także przedsiębiorców. Można było zdobyć m.in. talon na wywiercenie studni, lot zapoznawczy samolotem, gadżety WOśP, zestawy słodyczy, obrazy olejne, książki, rękodzieło, karnety na zabiegi pielęgnacyjne w miejscowych salonach oraz wiele innych cennych rzeczy.


Dochód z licytacji wyniósł 7633,10 zł. Z licytacji internetowej udało się uzyskać 9800,00 zł. Z puszek wolontariuszy na konto sztabu wpadło 16 297,59 zł. Dodatkowo do eSkarbonki wypłynęło 370,00 zł, puszki stacjonarne: 182,480 zł.


Dzięki hojności wszystkich ludzi dobrego serca sztab w Golinie zebrał 34283,17 oraz 21,78 euro. Dziękujemy tym, którzy wsparli naszą akcję i zapraszamy za rok - poinformował Dom Kultury w Golinie.

Zdjęcia: DK Golina

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page