top of page

Reklama

Golińska biblioteka bierze udział w ciekawym projekcie

Biblioteka Publiczna w Golinie po raz kolejny bierze udział w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


- Inicjatywa ta rozwija czytelnictwo wśród dzieci przedszkolnych, poprawia koncentrację, uczy myślenia, pomaga w rozwiązywaniu problemów, jest alternatywą dla mediów i kultury masowej, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy, ułatwia naukę, przygotowuje i motywuje do samodzielnego czytania, wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości, rozwija wrażliwość, rozwija umiejętności społeczne, rozwija kompetencje językowe. Jak przystąpić do projektu „Mała Książka Wielki Człowiek”?


Odwiedź z dzieckiem naszą bibliotekę w Golinie, filię biblioteczną w Przyjmie lub punkt biblioteczny w Kawnicach. Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu pn. „Mała Książka Wielki Człowiek” Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie wyprawkę czytelniczą, a w niej: książkę dla przedszkolaka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz broszurę dla rodziców pt. „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”; kartę małego czytelnika, na którą twoje dziecko będzie naklejało naklejki – jedną za każda wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego; wyjątkową zakładkę.


Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Dla ukraińskiego przedszkolaka jest: polsko-ukraińska wyprawka czytelnika, w skład kompletu wchodzą książka i broszura dla rodziców.


Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka wielki Człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi - czytamy na fanpage`u Biblioteki Publicznej w Golinie.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

टिप्पणियां


bottom of page