top of page

Reklama

Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

W czwartek (9 listopada) w Domu Kultury w Golinie odbył się Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej pt. ,,Golina dla Niepodległej”.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Mirosław Durczyński. - Przegląd – to wspaniała okazja, aby przypomnieć dzieciom i młodzieży w sposób przystępny o obowiązku umiłowania Ojczyzny. Uczy on także szacunku do historii i wzmacnia narodową tożsamość, ponadto rozwija współpracę między rodzinami dzieci, środowiskiem lokalnym a instytucjami oświaty i kultury.


Celem Przeglądu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywracanie naszej zbiorowej pamięci dziejów ojczystych i polskich pieśni i piosenek patriotycznych.


Wspólne przeżywanie świąt lokalnych i narodowych, opieka nad miejscami pamięci narodowej, wycieczki do tych miejsc, wspólne uczenie się i śpiewanie pieśni patriotycznych integrują i ukazują współczesne oblicze patriotyzmu dnia codziennego.


Wystąpiło na scenie ok. 200 dzieci z następujących placówek: Przedszkole „Baśniowy Dworek” z oddziałami integracyjnymi, Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Przyjmie, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Radolinie.


Jury w składzie: Elżbieta Jakubowska, Arkadiusz Maślak, Artur Wieczorek– miało nie lada trudne zadanie. Wyniki ogłosiła przewodnicząca jury, podsumowując krótko całokształt występów. Przyznano wyróżnienia i dyplomy - poinformował Dom Kultury w Golinie.


W kategorii I, czyli przedszkola, wyróżnienie przyznano placówce Przedszkole „Baśniowy Dworek” z oddziałami integracyjnymi: Grupa „Czerwony Kapturek”, utwór: „Jesteśmy Polką i Polakiem”.


W kat. II (klasy I - IV) wyróżnienie otrzymali:

  • Muzyczne Trio z Szkoły Podstawowej im. Marii Curie - Skłodowskiej w Przyjmie /Gabriela Wieczorek, Gabriela Grobelna, Lena Nierychła/utwór: „Hymn”;

  • Zespół Melodia ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, utwór: „Warszawskie Dzieci”;

  • Magdalena Gauza ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie, utwór: „Hej ułani malowane dzieci”;

  • Zespół Białe Róże ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, utwór: „Rozkwitają pąki białych róż”.

W ostatniej kategorii przewidzianej dla klas V - VII wyróżnienie przyznano:

  • Kawnickie Skowronki ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach, utwór: „Wojenko Wojenko”.

Wyróżnienie za grę na saksofonie otrzymał Wojciech Michalski z Szkoły Podstawowej im. Marii Curie - Skłodowskiej w Przyjmie. Nagrodę Burmistrza otrzymała Iga Król.

Zdjęcia: DK GolinaOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page