top of page

Reklama

Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosenne poezjowanie” rozstrzygnięty

Konkursy recytatorskie odbywające się w bibliotece są prawdziwym świętem artystycznym. Recytacja jest wartością samą w sobie, ponieważ kształtuje pozytywne uczucia do języka i rozbudza zainteresowanie kulturą. Zapewne wiedzą o tym wszyscy ci, dla których sztuka deklamacji jest nieodzownym elementem występów artystycznych.


Nie inaczej było na Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wiosenne poezjowanie” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Golinie, a skierowanym do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Golina. 29. uczniów rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV–VI. Deklamacje oceniało jury w składzie: Żanetta Matlewska - dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie, Monika Łasińska – dyrektor Przedszkola „Baśniowy Dworek” w Golinie oraz Irena Elantkowska –nauczyciel języka polskiego.


Werdykt komisji konkursowej nie był łatwy, bowiem uczniowie reprezentowali wysoki i wyrównany poziom. O wygranej decydowały istotne szczegóły w wykonaniach uczestników: umiejętności interpretacyjne, dykcja oraz ogólne wrażenia artystyczne.


Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody: w kategorii klas

I- III: I miejsce zajęła Maria Walczak, II – Gabriela Wieczorek, III - Nadia Gaca. Wyróżnienia otrzymali: Antoni Wróbel i Piotr Kubisiak. W kategorii wiekowej klas IV-VI zwyciężył Cezary Strzelczyk, II miejsce zajęła Alicja Kubsik, a III - Julia Nowak. Natomiast na wyróżnienia zasłużyli: Jakub Szelewski i Marcel Gołdych. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a także pamiątkowe dyplomy.


Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim uczestnikom oraz ich instruktorom.


Anna NawrockaComments


bottom of page