top of page

Reklama

Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosenne poezjowanie” rozstrzygnięty

Blisko trzydzieścioro uczniów z gminy Golina wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wiosenne poezjowanie” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Golinie (27.04).


Konkursy recytatorskie odbywające się w bibliotece są prawdziwym świętem artystycznym. Recytacja jest wartością samą w sobie, ponieważ kształtuje pozytywne uczucia do języka i rozbudza zainteresowanie kulturą. Zapewne wiedzą o tym wszyscy ci, dla których sztuka deklamacji jest nieodzownym elementem występów artystycznych. Nie inaczej było na Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wiosenne poezjowanie” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Golinie, a skierowanym do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Golina.


29. uczniów rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV–VI. Deklamacje oceniało jury w składzie: Żanetta Matlewska - dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie, Monika Łasińska – dyrektor Przedszkola „Baśniowy Dworek” w Golinie oraz Irena Elantkowska – nauczyciel języka polskiego.


Werdykt komisji konkursowej nie był łatwy, bowiem uczniowie reprezentowali wysoki i wyrównany poziom. O wygranej decydowały istotne szczegóły w wykonaniach uczestników: umiejętności interpretacyjne, dykcja oraz ogólne wrażenia artystyczne.


Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody: w kategorii klas

I- III: I miejsce zajęła Nadia Gaca, II – ex aequo Gabriela Wieczorek i Martin Chojnacki, III - Blanka Wilant. Wyróżnienia otrzymali: Lena Nierychła, Magdalena Gauza, Gracjan Stałanowski i Aleksandra Filipiak. Natomiast w kategorii wiekowej klas IV-VI zwyciężyli ex aequo Alicja Kubsik i Marcel Gołdych, II miejsce zajął Hubert Napierała, a III – Cezary Strzelczyk. Natomiast na wyróżnienia zasłużyli: Julia Nowak, Szymon Kałużny i Filip Pocztarek. Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Golinie, a także pamiątkowe dyplomy.


Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim uczestnikom oraz ich instruktorom.


Anna Nawrockaコメント


bottom of page