top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

Gminny Konkurs Recytatorski ,,Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” rozstrzygnięty

W szkole w Koszutach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” (18.03).


W konkursie wzięło udział 29 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Słupca. - Tematyka wierszy była dowolna, dzięki czemu każdy uczestnik konkursu mógł w najpełniejszy sposób wyrazić siebie i swoje emocje. Poziom konkursu był wysoki i bardzo wyrównany. Wszyscy uczestnicy konkursu, we wszystkich kategoriach wiekowych, dali popis swojego talentu, zaangażowania i miłości do poezji. Każde wystąpienie było oryginalne i pełne emocji, dlatego komisja konkursowa miała nie lada problem, by wybrać najpiękniejsze recytacje - informuje gospodarz, czyli szkoła podstawowa w Koszutach.


W kategorii klas I-III zwyciężył Filip Kieliszkowski ze szkoły podstawowej w Cieninie Kościelnym. Drugie miejsce zajęła Maja Półról ze szkoły w Koszutach. W klasach IV-VI ex aequo wygrali: Tatjana Cybulska (ZSP Młodojewo) i Jakub Półrolniczak (SP Kowalewo Opactwo). Drugi był Jan Strugliński z SP Koszuty. Ksawery Rosiak ze szkoły w Cieninie Kościelnym okazał się najlepszy w kat. klas VII-VIII. Za nim był Tobiasz Skonieczny, również ze szkoły w Cieninie Kościelnym.


Wymienieni wyżej uczniowie będą reprezentować gminę Słupca na etapie rejonowym. Jury przyznało nagrodę specjalną, którą otrzymał Marcel Jurga. Wójt Gminy Słupca nagrodziła najmłodszą uczestniczkę - Izabelę Pawlak za szczególną wrażliwość artystyczną.

Zdjęcie: SP Koszuty


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page