top of page

Reklama

Gminny Etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Wójta Gminy Słupca

Zespół Szkolno-Przedszkolny z Cienina Zabornego wygrał Gminny Etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Wójta Gminy Słupca.


Turniej odbył się we wtorek (18 kwietnia) i wzięły w nim udział cztery szkoły z gminy: Cienin Zaborny i Kościelny, Drążna i Koszuty. - Turniej otworzyli Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca – Jarosława Kobos, Kierownik referatu, ds. dróg i rozgraniczeń nieruchomości w Gminie Słupca - Bogdan Kukulski oraz dyrektor szkoły w Cieninie Zabornym – Urszula Jantosz ,którzy życzyli zawodnikom powodzenia i uzyskania jak najlepszych wyników.


Każdy uczestnik etapu gminnego miał do rozwiązania test oraz do wykonania zadanie praktyczne tj. jazda rowerem po torze sprawnościowym. W teście znajdowało się 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu rowerem przez skrzyżowanie.


Tor sprawnościowy składał się z 5 przeszkód takich jak: korytarz z desek, rynna, slalom z ograniczeniem, przedmiot do przewożenia, slalom kółkowy(tzw. żmijka). Za zwycięską drużynę w całym turnieju uznało się ten zespół, którego suma zajętych miejsc jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza - informuje Urząd Gminy Słupca.


Gminny etap wygrał ZSP w Cieninie Zabornym. Drugie miejsce zajęła szkoła z Drążnej, a podium zamknęła placówka z Koszut.

Zdjęcia: UG Słupca

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page