top of page

Reklama

Gmina Golina stawia na ekologię

W trzech kategoriach w konkursie ,,Ekologiczna Gmina" została wyróżniona gmina Golina.


Gala, która podsumowała konkurs, odbyła się w środę (30.11) na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Gmina Golina została wyróżniona w trzech kategoriach: Eko aktywny Wielkopolanin, „Czyste powietrze”, Gmina EkoZaangażowana. Największy sukces odniosła w kategorii Gmina EkoZaangażowana, zajmując pierwsze miejsce w rankingu.


Kategoria ta brała pod uwagę sumę wartości wypłaconych środków na przedsięwzięcia proekologiczne zrealizowane przez wszystkie podmioty na terenie gminy w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach 2017-2021.


W trakcie gali, burmistrz Mirosław Durczyński wziął udział w debacie, mówiąc o tym jakie projekty gmina realizowała przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także w ramach innych źródeł finansowych, które służyły poprawie ochrony środowiska. Ranking powstał przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.


Gmina Golina została doceniona m.in. za realizację projektu „Ścieżka edukacyjno -przyrodnicza w Radolinie”, „Doposażenie pracowni przyrodniczych szkół w sprzęt edukacyjny”, „Zakup samochodów specjalistyczno – ratowniczych” , Rodzinny Piknik Ekologiczny”, „Uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej”, „Montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Golina”.

Zdjęcia: UMiG Golina

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page