top of page

Reklama

Finał 28. Konkursu Recytatorskiego ,,Czerwieńcie, zieleńcie się słowa"

Przez dwa dni blisko 70 uczniów szkół podstawowych z regionu konińskiego zaprezentowało się na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Strzałkowie podczas finału 28. Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”.


Zanim młodzi recytatorzy przyjechali do Strzałkowa, musieli przejść przez eliminacje szkolne, gminne i rejonowe. Pierwszego dnia finału do rywalizacji stanęli uczniowie klas I-III. Spośród 25 uczestników komisja konkursowa pod przewodnictwem Bogdana Ferenca - aktora Teatru im. A. Fredy w Gnieźnie, lektora Radia Zet i RMF FM, nagrodziła dziewięć osób, które otrzymały tytuł laureata.


Drugi dzień należał do starszych uczniów z klas IV-VIII. Na scenie zaprezentowało się 42 recytatorów, a 15 z nich zostało laureatami. W skład komisji weszli: Andrzej Malicki (reżyser, instruktor recytacji i aktor Teatru im. A. Fredy w Gnieźnie) oraz ponownie: Honorata Łysiak (dyrektor GOKiS, teatrolog) i Justyna Kowalska (animator kultury).


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe kubki przygotowane z okazji 50-lecia GOKiS, a laureaci - nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Strzałkowo.

Zdjęcia: GOKiS Strzałkowo

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page