top of page

Reklama

Festiwal Sztuki w Węglewie

Przez cały tydzień w Muzeum Rzemiosła Artystycznego w Węglewie odbywał się Festiwal Sztuki. W piątek (10.09) miało miejsce podsumowanie wydarzenia.


- Festiwal sfinansowany jest z Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu, który corocznie realizujemy. W trakcie Festiwalu odbywa się Jarmark Św. Augustyna, plener malarsko-rzeźbiarski, a to wszystko wieńczą dwa koncerty.


Realizujemy także projekt ,,Węglew twórcami słynie", który również sfinansowany jest z Urzędu Marszałkowskiego z programu ,,Wielkopolska Odnowa Wsi". Chcemy promować artystów z naszej miejscowości. Cieszymy się, że te dwa projekty udało nam się razem połączyć - powiedziała nam Stanisława Jasiczek, prezes Stowarzyszenia Kulturalnego ,,Tradycja", które było organizatorem wydarzenia.


W piątek odbyło się podsumowanie całego Festiwalu. Wręczono podziękowania dla artystów i osób, które wspierały przedsięwzięcie. Można było podziwiać efekty prac twórców: drewniane rzeźby, obrazy olejne i akwarele. Na zakończenie zagrał Patryk Filipowicz i Paweł Synowiec oraz zespół Vain Train.


- Realizujemy jeszcze projekt na zlecenie Domu Kultury w Golinie. Tworzymy szopkę bożonarodzeniową. W tamtym roku wykonaliśmy drewniane rzeźby Józefa, Maryi i Dzieciątka. W tym roku powstali Trzej Królowie. Rzeźby trzeba jeszcze zaimpregnować - dodała Stanisława Jasiczek.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page