top of page

Reklama

Festiwal Dyni i Ziemniaka w Rososze

Już po raz szósty odbył się Festiwal Dyni i Ziemniaka w Rososze (01.10).


- W tym roku festiwal zawitał do Rosochy, gdzie licznie mieszkańcy gminy przybyli na to wydarzenie. Celem tej imprezy jest propagowanie, kultywowanie tradycyjnych potraw z dyni i ziemniaków.


W trakcie festiwalu odbyły się konkursy: na najsmaczniejszą potrawę z dyni i ziemniaka oraz na aranżację stołu. Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonała Radna Rady Miejskiej Urszula Furmaniak oraz dyrektor domu kultury Damian Ciesielski.


Impreza rozpoczęła się o 15:00 i na scenie odbyła się część artystyczna. Na samym początku festiwalu zaprezentowały się mażoretki z DK Golina, następnie podopieczni Szkoły Wokalno – Aktorskiej „FAMA” w Koninie. Kolejnym punktem były gry, zabawy z animatorem skierowane dla dzieci.


Następnie na scenie zaprezentował się zespół Sami Swoi, który rozbawił publiczność i zachęcili do wspólnej zabawy. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa z DJ-em.

Podczas imprezy było można skosztować dania festiwalowe: zupa krem z dyni, zupa krem z pomidorów z grzankami, wiejski smalec, kompot z dyni, makaron z dynią i warzywami, gulasz dyniowo-mięsny z kluskami dyniowymi. Ponadto placki ziemniaczane zostały przygotowane przez OSP Rosocha - przekazał Damian Ciesielski, Dyrektor Domu Kultury w Golinie.


Tradycyjnie odbył się konkurs na „Najsmaczniejsza potrawę z dyni i ziemniaka”. Jury w składzie: Bożena Palpuchowska, Stanisława Jasiczek, Grażyna Łechtańska spośród zgłoszonych potraw przyznało nagrody. Nagrodzone dania z dyni:

  1. Tort lodowy z dyni z malinami (Marlena Jakubowska - Węglew )

  2. Desery z dynii (Małgorzata Jackowska - Kraśnica)

  3. Sushi z dynią pieczoną (Joanna Rutkowska - Rosocha).


Nagrodzone dania z ziemniaków:

  1. Pączki z ziemniakami (Jadwiga Szczepankiewicz - Rosocha),

  2. Sałatka ziemniaczan az pestkami dyni (Maria Szymankiewicz - Węglew)

  3. Dziady ziemniaczane (Anna Pawlaczyk - Kraśnica).

Nagrodzone miejsca w konkursie na aranżację stołu:

  1. KGW przy Kółku Rolniczym w Kraśnicy,

  2. OSP Rosocha,

  3. KGW Węglew.


W trakcie imprezy były stoiska z rękodziełem: wyroby z wikliny, rzeźby, produkty z lawendy i inne, które były chętnie kupowane przez mieszkańców gminy.


Dom Kultury w Golinie składa podziękowania dla: Urszuli Furmaniak, sołtysa Ryszarda Kruszyny, pracowników Domu Kultury, druhów i druhen OSP Rosocha, mieszkańców sołectwa Rosocha za wszelką okazana pomoc w przygotowaniu Festiwalu Dyni i Ziemniaka.

Zdjęcia: Dom Kultury w Golinie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


bottom of page