top of page

Reklama

Ferie z ekonomią w szkole w Drążnej

W czasie ferii zimowych w szkole podstawowej w Drążnej odbywał się zajęcia edukacyjne w ramach programu ,,Ferie z ekonomią 5".


-Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej znalazła się w gronie 50 szkół z całej Polski biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią 5" realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.


Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.


W ferie zimowe od 06 do 10 lutego 2023 r. w tracie zajęć uczestnicy zdobywali wiedzę m.in. z zakresu ekonomii i finansów, przyswajali podstawowe pojęcia ekonomiczne, dowiedzieli się jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo i na czym polega patriotyzm gospodarczy. Młodzież miała również szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy. Zajęciom edukacyjnym towarzyszyły gry i zabawy ekonomiczne, spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą - Pracownią Galanterii Skórzanej Fabiola i wizyta w placówce Banku Spółdzielczego w Słupcy. Był to ciekawy i angażujący sposób na przyswojenie przez młodzież wiedzy w atrakcyjnej, praktycznej formie. Zajęcia w szkole przygotował i prowadził nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Pan Marcin Majdecki.


Pomysłodawcą i organizatorem projektu ,,Ferie z ekonomią" jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.


Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFWRP) jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 30 lat pomaga zmienić jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wspieraniu inwestycji w zakresie infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz na działaniach społecznych i edukacyjnych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie – poinformowała placówka.

Zdjęcia: SP Drążna


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page