top of page

Reklama

Energia pokoleń na ludowo

Reprezentacja Goliny pojawiła się na wydarzeniu ,,Energia pokoleń - na ludowo" (01.10).


Jest to cykliczna impreza integracyjna organizowana z rozmachem przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Koninie. W tym roku odbyła się ona

już po raz 28. pod hasłem „Raz na ludowo”.


Gminę Golina reprezentowała grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego, którą w ramach owocnej współpracy wspierali przedstawiciele Dziennego Domu Seniora+ i miejscowego Domu Kultury. Ich występ koordynowała Justyna Szczot.


W gościnnych progach konińskiej hali Rondo przygotowano wspaniałe stoiska z rękodziełem i smacznymi, tradycyjnymi potrawami. W części artystycznej natomiast 11 drużyn z naszego powiatu zaprezentowało się w krótkich montażach słowno-taneczno-wokalnych.


Każdy pokaz był oryginalny i niepowtarzalny, a radość z występów mieli zarówno wykonawcy jak i publiczność, pośród której były wicedyrektor Justyna Sieczkowska i Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Golina Anna Kapturska.


Uroczystość wzorem poprzednich lat, zakończyła się krótkim podsumowaniem prezentacji gmin oraz wspólnym, wielopokoleniowym tańcem współczesnym.


Przemysław Ciesielski

fot. https://www.facebook.com/szkolapodstawowawgolinie/Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page