top of page

Reklama

Dzielnicowy z Ostrowitego uratował życie człowieka. Otrzymał specjalne wyróżnienie

Starszy sierżant Kamil Nowak, który na co dzień pracuje jako dzielnicowy gminy Ostrowite został wyróżniony Kryształową Gwiazdą. To specjalna nagroda przyznawana funkcjonariuszom, którzy uratowali ludzkie życie.


W piątek (12 kwietnia) w Trzebawiu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski. Do grona laureatów dołączyło 62 mundurowych, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. Wśród nich znalazł się st. sierż. Kamil Nowak - policjant Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.


Pod koniec sierpnia zeszłego roku jako policjant oddziału prewencji w Poznaniu wraz z kolegami w trakcie służby na terenie dworca PKP Poznań Główny, na peronie 8 zauważyli mężczyznę, który leżał w nienaturalny sposób na ławce. Okazał się, że był nieprzytomny oraz nie oddychał. Funkcjonariusze natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Dzięki ich postawie, mężczyznę udało się uratować.

Zdjęcia: KWP w Poznaniu

Comments


bottom of page