top of page

Reklama

reklama-festiwal-nauki-słupca-echo-słupcy.png

Dzielnicowi z gminy Strzałkowo spotkali się z mieszkańcami

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” z mieszkańcami gminy Strzałkowo spotkali się policjanci z strzałkowskiego posterunku.


Spotkanie miało na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców sołectw Janowo Olędry, Ostrowo Kościelne i Kornaty, a także wyposażenia ich w niezbędną wiedzę z zakresu dbałości o własne zdrowie, życie, mienie oraz kształtowanie bezpiecznych postaw i zachowań.


Wydarzenie zorganizowała asp. sztab. Marlena Kukawka z KPP w Słupcy oraz prezes Stowarzyszenia Kobiet „Razem” Beata Zimniewicz. Gośćmi specjalnymi byli Kierownik Posterunku asp. sztab. Miała Malinowski oraz dzielnicowy asp. Michał Orszulak. Wśród zaproszonych mieszkańców gminy znaleźli się m.in. sołtysi oraz seniorzy.


- Policjanci przedstawili założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz działanie aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Wykorzystując tematyczne filmy i prezentacje radzili, jak unikać zagrożeń w przestrzeni publicznej.


Szczególny nacisk położyli na omówienie oszustw dokonywanych metodami „na policjanta”, „pracownika banku”, „na BLIKa”, a także działania cyberoszustów polegające na rozsyłaniu SMS-ów z fałszywymi wiadomościami. Poruszyli problematykę przemocy w rodzinie oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Omówili zagadnienia dotyczące poruszania się pieszych po drogach, zachęcali do noszenie elementów odblaskowych. Mundurowi odpowiadali na pytania uczestników spotkania, radzili jak unikać zagrożeń i gdzie szukać pomocy.


Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wszystkich uczestników spotkania wyposażono w elementy odblaskowe.


W ramach projektu „Bezpieczne życie seniorów” realizowanego przez słupecką komendę policji wspólnie ze Stowarzyszeniem „Bezpieczny Powiat Słupecki” przekazano poradniki i tematyczne upominki – projekt został dofinansowany ze środków Powiatu Słupeckiego w ramach konkursu na realizację zadań publicznych na rzecz osób w wieku emerytalnym.


Za zaproszenie i przygotowanie poczęstunku dziękujemy Stowarzyszeniu Kobiet „Razem” w Kornatach - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Słupcy.

Zdjęcia: KPP w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page