top of page

Reklama

Dzieci z Goliny na VII Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie

Różnego rodzaju pielgrzymki, wyjazdy i wycieczki wpisują się każdego roku

w codzienność uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Każda z tych form wzajemnej integracji zawsze dowartościowuje ich i umacnia we wzajemnej radości z przebywania z sobą.


W sobotę (09.09) grupa z Goliny pod kierunkiem katechetki s. Liliany Sochy CSDP, wzięła udział w VII Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie (archidiecezja warszawska). Tym razem przyświecało mu hasło „Święty Jan Paweł II przyjaciel dzieci”. Modlitewną integrację młodych z różnych zakątków Polski rozpoczęła wspólnotowa Eucharystia.


Mszy św. przewodniczył bp Wojciech Osial - biskup pomocniczy łowicki. Później był czas na ciepły posiłek i wiele ciekawych atrakcji m.in. szlak rycerski, kącik plastyczny, zabawy i konkursy sprawnościowe, dmuchańce, watę cukrową..., a wszystko pod czułą opieką Niepokalanej.


Dodatkowo uczestnicy spotkania mogli wysłuchać koncertu „Winnicy” z Białegostoku, zwiedzić Kaplicę-Sanktuarium św. Maksymiliana, franciszkańską strażnicę oraz zobaczyć papieskie samochody. Jak co roku była też możliwość wstąpienia w szeregi Rycerstwa Niepokalanej.


Ponadto każdy uczestnik spotkania otrzymał kolejną figurkę do kolekcji, tym razem była to postać św. Jana Pawła II. W drodze powrotnej uczniowie z Goliny zwiedzili Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i przepiękny park w Żelazowej Woli.


Ten dzień z modlitwą, wzajemną integracją i wesołą zabawą na pewno pozostanie na długo

w pamięci jej uczestników, którzy szczęśliwi wrócili wieczorem do swoich domów.


Siostra Liliana Socha wraz z uczestnikami pielgrzymki serdecznie dziękują parafianom, burmistrzowi Mirosławowi Durczyńskiemu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za życzliwość i finansowe wsparcie pielgrzymki do Niepokalanowa na VII Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci.


Przemysław CiesielskiOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page