top of page

Reklama

Dzień Postaci z Bajek w Cieninie Kościelnym

Na zaproszenie dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca do Cienina Kościelnego zawitał Dawid Trzuskolas, autor ,,Kulawej książeczki".


- 7 listopada na zaproszenie dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym Moniki Paszek po raz kolejny przybył pan Dawid Trzuskolas, autor książki pt. „Kulawa książeczka”, która opowiada o tym, że każdy z nas jest inny, a jednocześnie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni.


Historie opisane na łamach książeczki opowiadają o losach bohaterów, którzy pomimo pewnych kłopotów potrafią wziąć się w garść i korzystać z życia pełnymi garściami. To zbiór bajek pisanych wierszem starających się oswoić dzieci z innością.


Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Cieninie Kościelnym z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Brały w nim udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I – III. Podczas spotkania Pan Dawid czytał dzieciom wybrane bajki ze swojej książki i w bardzo ciekawy sposób je omawiał, starając się wyjaśnić wszystkim morał płynący z każdej z nich.


Nie zabrakło również zabawy ruchowej, a także wspólne pisanie bajki. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, gdzie pracuje i czym zajmuje się na co dzień nasz wyjątkowy gość. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Panu Dawidowi serdecznie dziękujemy za wyjątkowe, niezwykle fascynujące oraz twórcze dla wszystkich wydarzenie - poinformowała biblioteka.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page