top of page

Reklama

,,Dzień inny od wszystkich w roku"

W okresie przedświątecznym szkoły stają się miejscem wyjątkowej magii, gdzie dzieci oraz nauczyciele wspólnie celebrują atmosferę Bożego Narodzenia. W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zrealizowano świąteczny projekt.


W tym roku przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-III ze szkoły w Goliny przygotowali pod opieką wychowawców i nauczycieli wspierających niezapomniany projekt wigilijny. Głównym elementem przedsięwzięcia były tradycyjne jasełka, które przyniosły ze sobą radość i niepowtarzalną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.


Możliwe to było za sprawą kilkutygodniowych przygotowań dzieci pod kierunkiem s. Immakulaty Podczasiak i p. Kornelii Topor-Pustelnik, która zadbała o oprawę muzyczną przedstawienia. Dzieci wcieliły się w role postaci biblijnych, ucząc się przy tym historii narodzenia Pana Jezusa. Była to nie tylko okazja do zabawy teatralnej, ale także nauki współpracy i wzajemnego szacunku.


Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych, prezentując przed starszymi kolegami swój repertuar. Na zakończenie wystąpiły dzieci z klas II a i II b ze świątecznym utworem w języku angielskim pod opieką pani Justyny Szczot. O wyjątkowy nastrój i dekorację na scenie zadbały pani Żaneta Wilant oraz panie z oddziałów przedszkolnych.


Dalsze świętowanie miało miejsce w salach. Uczniowie kolędowali przy wigilijnych stołach. Podsumowaniem działań było przygotowanie przez uczniów kartek świątecznych. Najładniejsze z nich zostały docenione:

  • I miejsce - klasa II b,

  • II miejsce - klasa I a,

  • III miejsce - klasa III c,

  • wyróżnienie - klasa I c.


Uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami i nauczycielami wspierającymi organizowali wigilie klasowe – wspólne kolędowanie, upominki, poczęstunek. Punktem dnia, podczas którego przedstawiciele klas starszych mogli wykazać się kreatywnością i talentem plastyczno-technicznym, był konkurs na najładniej udekorowaną styropianową bombkę.


Uczniowie wykazywali się zaangażowaniem i nieszablonowymi rozwiązaniami w jej dekorowaniu. Ich prace zostały ocenione przez p. Karolinę Kulczak i p. Marka Wendta w dwóch kategoriach wiekowych (IV-VI i VII-VIII). Na pierwszym poziomie zwycięzcą została IV b, a na drugim zdobywcami nagrody były na równi VII b i VIII a. Główną nagrodą dla czempionów w strojeniu bombki będzie „Dzień wolny od pytania i sprawdzianów”.


Poszczególne prace można zobaczyć w holu szkoły, których wyeksponowaniem zajęli się

p. Joanna Ciesielska i p. Jarosław Kadłubek. Przyczynkiem zaś do wspólnego spotkania się w szkolnej auli klas IV-VI było przedstawienie jasełkowe przygotowane przez ich młodszych kolegów i koleżanki.

W tym roku w śpiewające „anioły” wcieliły się dzieci klas I-III z zespołu „Melodia” pod kierunkiem p. Kornelii Topor -Pustelnik. Żywiołowy, radosny śpiew małych artystów, przy akompaniamencie gitary był oprawą dla bożonarodzeniowego przedstawienia. Dzieci klas trzecich pod kierunkiem s. Immakulaty Podczasiak wprowadziły swoim przedstawieniem jasełkowym, jeszcze bardziej w nastrój świąt, ukazując szopkę betlejemską jak i obrzęd tradycji świętowania Wigilii.


Drugim świątecznym akcentem muzycznym, w tej części projektu, były występy uczniów klas IV-VI. Na scenie zaprezentował się chór szkolny pracujący pod kierunkiem p. Justyny Szczot, wykonując świąteczne utwory w wersji wokalno-instrumentalnej. Na klarnecie zagrała Iga Golon, na dzwonkach swoje umiejętności pokazali: Antonina Andrzejak, Wiktor Lewandowski i Mikołaj Dzwonek.


Końcowym elementem wspólnego spotkania w auli klas IV-VI było śpiewanie polskich kolęd przez poszczególne klasy z podkładem karaoke. Kolędowanie prowadziła p. Magdalena Mielcarek-Mirek, a wsparciem wokalnym dla poszczególnych klas służyła Alicja Kubsik , uczennica klasy VI a.


Następnie w auli szkolnej zagościły klasy VII- VIII, które spędziły wspólnie czas, bawiąc się wyśmienicie przy świątecznym quizie przygotowanym przez p. Justynę Dzieran, w którym każdy uczeń zwycięskiego oddziału otrzymał piękny medal. Rywalizację poprowadziła p. Agata Wojdyńska. Ostatecznie medale na „Najbardziej świąteczną klasą w szkole” przypadły klasie VII c.


Spotkanie klas najstarszych zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem dwóch kolęd. Przygotowaniem sprzętu nagłaśniającego i wsparciem technicznym w auli zajęli się p. Małgorzata Karpińska i p. Daniel Jóźwiak. Projekt „Wigilia 2023” dla klas IV-VIII opracowała p. Małgorzata Karpińska. Na pewno ten dzień należał do wyjątkowych w roku. W końcu nasza tradycja zobowiązuje.


Iwona Derek, Małgorzata Karpińska i Przemysław Ciesielski
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page