top of page

Reklama

Dwudniowa wycieczka uczniów z Goliny na Warmię i Mazury

Koniec roku szkolnego sprzyja organizowaniu różnych wycieczek dla dzieci i młodzieży. Każdorazowy wyjazd tego typu to nie tylko odskocznia od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim sposób na doskonałą integrację zespołów klasowych w ciekawych miejscach Polski.


Wiedzą to zapewne przedstawiciele kl. V-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy od 12 do 13 czerwca 2023 r. wspólnie z nauczycielami: Katarzyną Szadkowską, Justyną Szczot, Beatą Matczak i Przemysławem Ciesielskim zgłębiali tajniki Warmii oraz Krainy Tysiąca Jezior, czyli Mazur. Wtedy to realizowali program, którego wytyczne z ramienia biura „Juventur” w Koninie pomogła im wcielić w życie pilot podróży - Sylwia Wojciechowska.


Pierwszego dnia, tuż po godzinie szóstej cała grupa wyjechała z Goliny. Po kilkugodzinnej podróży, uczniowie i nauczyciele dotarli na Pola Grunwaldu - miejsce słynnej bitwy z Krzyżakami z 1410 r. Później przejechali do stolicy Warmii i Mazur - Olsztyna. Tam wspólnie z przewodnikiem podziwiali Wysoką Bramę, która jako jedyna z trzech tam zbudowanych, pozostała w dawnych murach miasta.


Ponadto zwiedzili Stary Rynek, widzieli tamtejszy ratusz, usiedli na ławeczce Mikołaja Kopernika. Zachwycili się też pięknem Bazyliki Konkatedralnej św. Jakuba – najstarszym kościołem w mieście, gdzie podziwiali wyjątkowe sklepienie sieciowe i kryształowe. Następnie przejechali do Mikołajek zwanych Perłą Mazur. Tam przespacerowali się nadbrzeżną promenadą do fontanny Króla Sielaw.


Na zakończenie dnia udali się na nocleg do ośrodka „Helena” w miejscowości Jeziorowskie, gdzie m.in. zregenerowali swoje siły witalne na tamtejszym boisku przeznaczonym do gier zespołowych oraz placu zabaw.


Drugiego dnia, wczesnym rankiem uczniowie i nauczyciele z Goliny wyjechali do ośrodka „Gwarek” w Pięknej Górze niedaleko Giżycka. Tam aktywnie spędzili czas pod hasłem: „Dzień z klasą”, w ramach którego odbyli szkolenie survivalowe (budowali szałasy, pod kierunkiem instruktora uczyli się bezpiecznie rozpalać ogień za pomocą krzesiwa). Wzięli też udział w grze terenowej „Flagi”, warsztatach integracyjnych „Ja i moja klasa” oraz teleturnieju „Familiada”. Później wyjechali w drogę powrotną do Goliny, by przed godziną dwudziestą trzecią wrócić do swoich domów.


Podsumowując niniejszy artykuł, można śmiało powiedzieć, że kolejna wycieczka – tym razem na Warmię i Mazury, chociaż przeszła już do historii, to na pewno dostarczyła jej uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń. Była niezłą frajdą. Pozwoliła odkryć na nowo piękno przyrody i zabytków Polski oraz jeszcze lepiej się zintegrować.


Przemysław Ciesielski


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page