top of page

Duże zainteresowanie środkami unijnymi w powiecie słupeckim. Blisko 2 mld złotych dla regionu

W Słupcy odbyło się spotkanie ws. Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (21.02).


Jest to instrument finansowy Unii Europejskiej. Służy wspieraniu regionów w procesie transformacji w kierunku neutralności klimatycznej do 2050 r. Takie zmiany zachodzą również w byłym województwie konińskim. Dlatego do powiatu słupeckiego, konińskiego, kolskiego i tureckiego ma trafić łącznie 415 milionów euro, czyli około 1,7 miliarda złotych.


Środki te mogą wykorzystać przedsiębiorcy, samorządy, organizacje społeczne, szkoły itd. Pieniądze można przeznaczyć na założenie nowej firmy, rozszerzenie działalności gospodarczej, nowe miejsca pracy, transport publiczny, odnawialne źródła energii, infrastruktury drogowe, czy na przedsięwzięcia podejmowane przez stowarzyszenia.


Projekt ten jest dopiero wdrażany w Wielkopolsce Wschodniej. Pierwsze konkursy mają zostać otwarte w połowie tego roku. Na wtorkowym spotkaniu, na którym pojawili się m.in. przedstawiciele samorządów, szkół, stowarzyszeń i przedsiębiorcy, przedstawiono zarys Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Poprowadził je Maciej Sytek - prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie, poseł Tomasz Nowak i radny miejski Ryszard Pilarski.


Szczegóły Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji znajdują się na stronie Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie.


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

81 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page