top of page

Reklama

Droga z Powidza do Przybrodzina doczeka się remontu

Za ponad 6 milionów złotych zostanie przebudowana droga powiatowa łącząca Powidz z Przybrodzinem.


W przypadku tej inwestycji połowa kosztów robót pokryta zostanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny finansowany pochodzi z pomocy gminy Powidz dla powiatu słupeckiego, a całkowita wartość inwestycji wyniesie 6 121 768,45 zł.


Modernizacji podlega odcinek ponad dwóch kilometrów, od rynku w Powidzu aż do plaży „wojskowej” w Przybrodzinie. Dodatkowo w samym Powidzu prace obejmą przebudowę kanalizacji deszczowej. Gmina Powidz przy tej okazji wymieni stare rury sieci wodociągowej na nowe.


Szerokość głównej jezdni zostanie zwiększona do sześciu metrów, przy zachowaniu niezmienionych granic pasa drogowego. Jakość i funkcjonalność tego odcinka znacząco wzrosną dzięki rozbudowie infrastruktury dla pieszych i rowerzystów (kierunkiem w stronę Przybrodzina) oraz wymianie nawierzchni chodników i jezdni, które obecnie znajdują się w stanie krytycznym.


Prace mają zostać wykonane w przeciągu pół roku. Starostwo będzie informowało o utrudnieniach w ruchu po zatwierdzeniu przygotowanej przez wykonawcę tymczasowej organizacji ruchu drogowego.


Stosowne dokumenty ws. remontu wspomnianego odcinka zostały podpisane w czwartek (7 grudnia) w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Słomczycach. W spotkaniu uczestniczyli Jacek Majdecki z firmy EKO-BUD i Michał Klotschke - dyrektor PZD, wicestarosta Czesław Dykszak i Jakub Gwit - Wójt Gminy Powidz.

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page