top of page

REKLAMA

Droga Sierakowo-Słomczyce ma być gotowa do pierwszej połowy tego roku

Koryto drogi powiatowej nr 3074P na przebudowywanym odcinku Sierakowo-Słomczyce jest już przygotowane pod wykonanie stabilizacji podłoża. Prace związane z układaniem warstwy rozpoczną się już niebawem.


Dzisiaj (12 kwietnia) placu budowy w Sierakowie dogląda starosta Jacek Bartkowiak oraz jego zastępca Czesław Dykszak. Osobiście sprawdzali oni stan zaawansowania prac. Ten zaś jest zgodny z ostatnim raportem sprzed sześciu dni, kiedy wykonawca deklarował rozpoczęcie stabilizowania gruntu pod przyszłą jezdnię tuż po świętach.


- Podczas dzisiejszej wizji terenowej starostowie otrzymali również informację od Michała Klotschke, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg i Krzysztofa Gabriela, specjalisty drogownictwa PZD o kolejnych etapach inwestycji, którymi będą: wykonanie podbudowy z tłucznia oraz ułożenie pierwszej warstwy bitumicznej.


Zgodnie z deklaracją wykonawcy robót, inwestycja powinna zakończyć się na przełomie maja i czerwca. Kluczowym czynnikiem będą jednak warunki pogodowe - poinformowało Starostwo Powiatowe w Słupcy.

Zdjęcia: starostwo

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page