top of page

Reklama

,,Dokąd zmierzasz Polsko?" Rozmawiali o zmianach we współczesnym świecie

Przyszłość polskich szpitali, niepożądane odczyny poszczepienne, geopolityka i przyszłość gotówki były głównymi tematami spotkania ,,Dokąd zmierzasz Polsko?" zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury w Słupcy (05.02).


Prelegentem był lekarz Marcin Sowiński ze stowarzyszenia ,,Medycy Nadziei", Justyna Socha ze stowarzyszenia ,,STOP NOP", redaktorka Ewa Marcinkowska prowadząca kanał na YouTube Wici oraz prawniczka Natalia Jabłońska.


Doktor Sowiński poruszył problem nadmiarowych zgonów podczas pandemii COVID-19. Jak mówił, spowodowało to było lockownem i utrudnionym dostępem do służby zdrowia. Mówił także o przyszłości szpitali powiatowych, sztucznej inteligencji w medycynie, czy ustawie o inwigilacji


Z kolei Justyna Socha przedstawiła ostatnie skuteczne działania stowarzyszenia ,,STOP NOP". Wspiera ono osoby dotknięte niepożądanymi odczynami poszczepiennymi, a w czasie pandemii pomagali w rozprawach sądowych medykom, którzy zostali wydaleni z pracy, ponieważ nie chcieli się zaszczepić. Jak mówiła, ze sporym sukcesem, bo sprawy wygrywali i byli np. przywracani do pracy. Stowarzyszenie dąży do większej wolności pacjentów jeżeli chodzi o wybór ubezpieczeń, czy formy terapii. Jak podkreślała, nie są oni ani za szczepionkami, ani przeciwko, chcą po prostu, aby szczepienie było dobrowolnym wyborem każdego pacjenta.


Podczas spotkania poruszono także temat związany z wycofaniem gotówki z obiegu. Wskazano jak jest ona ważna i że nie może być zastąpiona tylko płatnościami elektronicznymi.


Na spotkaniu mówiono o tematach, o których raczej nie wspomina się w głównych mediach. Nie wszyscy muszą się zgadzać z tym co było na nim przedstawiane, lecz myślę, że warto organizować takie spotkania, aby poznać inny punkt widzenia, spojrzenia na świat, aby zrozumieć jak na dany problem patrzą inni ludzie i dlaczego akurat tak. W końcu misja naszego portalu jest propagowanie dialogu międzyludzkiego.


Więcej dowiecie się z tych linków:


Materiał powstał przy współpracy z Piotrem Stróżykiem (Głos Słupcy).


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page