top of page

Reklama

Do strażaków trafiły tabletki z jodkiem potasu

W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy trafiły tabletki zawierające jodek potasu. Ma to związek z walkami w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.


- W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu.


Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.


Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski.


Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów - czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page