top of page

Reklama

Dożynki w Skarboszewie

Podziękowali za tegoroczne plony. W minioną niedzielę (13 sierpnia) w Skarboszewie odbyły się dożynki parafialno-sołeckie.


Uroczystość rozpoczęła się od odprawienia mszy św. w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy. Po zakończeniu nabożeństwa, uczestnicy przenieśli się na plac przy sali wiejskiej, gdzie miała miejsce inauguracja dożynek. Wśród zgromadzonych osób widoczne były osoby niosące dożynkowy wieniec oraz chleb. Wydarzeniu towarzyszył festyn, który oferował bogatą paletę atrakcji dla różnych grup wiekowych.


W programie imprezy znalazły się liczne rozrywki, takie jak dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla najmłodszych uczestników oraz przejażdżki elektryczną ciuchcią. Ponadto, dostępne były regionalne przysmaki i domowe wypieki, cieszące podniebienia uczestników. Dla tych, którzy chcieli podszkolić się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dostępne było specjalne szkolenie prowadzone przez miejscowych druhów OSP.


Atmosferę muzyczną podtrzymywali artyści sceniczni, w tym Zespół Ludowy ,,Złoty Wiek" oraz DJ Wolny. Dzięki ich występom, uczestnicy mogli bawić się przy dźwiękach tradycyjnej muzyki ludowej oraz nowoczesnych utworów granych przez DJ-a.


W ten sposób, uroczystość dożynek stanowiła pełen atrakcji i różnorodnych doznań dzień, który skupił mieszkańców wsi wokół wspólnego świętowania i integracji.

Zdjęcia: UG Strzałkowo

Comments


bottom of page