top of page

Reklama

Dożynki w gminie Powidz

Po raz pierwszy gminne dożynki odbyły się poza Powidzem. Gospodarzem tegorocznego gminno-parafialnego święta plonów było sołectwo Wylatkowo.


- Sołectwo z panią sołtys Anną Szymańską przygotowało się niesamowicie! Piękne dekoracje ozdobiły wieś, a na dożynkowym stole nie zabrakło smakołyków.


Dziękczynienie rozpoczęliśmy mszą św. w kaplicy pw. św. Wojciecha pod przewodnictwem ks. proboszcza Alfreda Lewicza, z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji wiosek z gminy i parafii oraz oprawą chóru Sonata.


Następnie w świetlicy wiejskiej odebrałem z rąk starostów dożynek Natalii Lechert z Wiekowa oraz Damiana Jakubowskiego z Wylatkowa chleb. Chleb podzieliliśmy wśród uczestników uroczystości. Zwróciłem uwagę, że w dobie rosnących cen, karygodne są próby chwilowego wzbogacania się na tej sytuacji, a przecież rolnicy doskonale wiedzą za ile sprzedają produkty swej pracy.


Dożynki to okazja do wspólnego świętowania, rozmowy, wspierania się nawzajem, ale też zabawy, czego nie zabrakło w Wylatkowie, dzięki wytrwałej grze Kapeli Powidz Band, wspieranej czasem śpiewem zespołu Powidzanie.


Dziękuję uczestnikom uroczystości oraz wszystkim za organizację tej wyjątkowej odsłony święta plonów – napisał na Facebooku Jakub Gwit, Wójt Gminy Powidz.

Zdj.: Jakub Gwit

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page