top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

Czytali fragmenty ,,Nad Niemnem" w Słupcy

Na placu przed Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Słupcy odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania (09.09). W tym roku gościem specjalnym była aktorka Magdalena Zawadzka.


- Sceneria przed naszą biblioteką została starannie przygotowana, aby oddać klimat i atmosferę opisywanych w powieści miejsc. Wśród dekoracji znalazły się elementy nawiązujące do epoki, co pozwoliło czytelnikom przenieść się w czasie do XIX wieku i poczuć się jak bohaterowie książki.


Gościem specjalnym tego wydarzenia była Magdalena Zawadzka, która w swojej roli czytelniczki doskonale oddała emocje i piękno słów Elizy Orzeszkowej. Jej obecność była wyjątkową okazją dla naszych czytelników, którzy mogli spotkać się z tą utalentowaną aktorką.


W trakcie Narodowego Czytania czytał nie tylko nasz gość honorowy, ale także Burmistrz Miasta Słupcy Michał Pyrzyk, Jacek Bartkowiak - Starosta Słupecki, wiceburmistrz Jacek Szczap, samorządowcy, dyrektorzy i przedstawiciele przedszkoli, szkół, instytucji kultury, Urzędu Miasta w Słupcy, Kuratorium Oświaty, czytelnicy naszej biblioteki. To wyjątkowy moment, który jednoczył społeczność lokalną i pokazywał, jak ważne jest czytanie i literatura w naszym życiu. To również doskonała okazja do promocji czytelnictwa i kultury w naszym regionie.


Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych, Aniela Sokołowska zaśpiewała ze specjalną dedykacją dla pani Magdaleny Zawadzkiej i wszystkich zgromadzonych podczas Narodowego Czytania. Ta dodatkowa atrakcja na pewno sprawiła, że to wydarzenie było jeszcze bardziej wyjątkowe i wzruszające. Dodało mu charakteru i pokazało, jak ważne jest zaangażowanie młodych talentów w kulturalne inicjatywy. Jej występ na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tego wyjątkowego dnia.


Narodowe Czytanie w naszej bibliotece stało się nie tylko literackim wydarzeniem, ale także spotkaniem społeczności lokalnej, które podkreśliło znaczenie czytania i wspólnego dzielenia się literaturą. To piękna tradycja, którą z dumą kontynuujemy już po raz 11. i czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje.


Dziękujemy pani Magdalenie Zawadzkiej, która zechciała przyjąć nasze zaproszenie i uświetnić swoją osobą i głosem naszą uroczystość. Dziękujemy wszystkim, którzy wcielili się w literackie role: Michał Pyrzyk, Jacek Bartkowiak, Jacek Szczap, Andrzej Szymkowiak, Arleta Adamczyk, Ewa Czaplińska, Beata Czerniak, Donata Hedrych, Agata Juszczak, Magdalena Głowala, Joanna Karolewska, Magdalena Kosmalska-Zauer, Mariusz Król, Seweryna Lewandowska, Dorota Madaj, Grażyna Makowska, Beata Marszałkowska, Urszula Michlicka, Krzysztof Raczyński, Karolina Rakowicz, Katarzyna Rybicka, Anita Szykowna.


Dziękujemy pani Joannie Fałdzińskiej, autorce scenariusza i młodzieży Zespołu Szkół Ekonomicznych za pomoc w przygotowaniach oraz Anieli Sokołowskiej i Antoniemu Kalisty za poprowadzenie uroczystości, Pani Karolinie Rakowicz, dyrektorce ZSE w Słupcy za współpracę. Dziękujemy panu Piotrowi Kwiatkowskiemu za nagłośnie. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w wydarzeniu - czytamy na stronie słupeckiej biblioteki.

Zdjęcia: MiPBP w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page