top of page

Reklama

Czy wiesz, co można zrobić z drewnianych patyczków? Wakacyjne zajęcia w słupeckiej bibliotece

Kolejne ciekawe zajęcia w ramach „Wakacje w bibliotece” odbyły się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy.


Odbyły się one pod hasłem „Wyobraźnia nie zna granic – czyli co można zrobić z drewnianych patyczków”. Odbyły się one w miniony piątek (21 lipca).


- Dzieci doskonale wiedziały gdzie takie patyczki możemy znaleźć i w jaki sposób je wykorzystać. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że świetnym pomysłem jest zachowanie patyczków po lodach i stworzenie z nich różnych konstrukcji. Nie mogło zabraknąć krótkiej zabawy pobudzającej kreatywność i wyobraźnię, polegającej na układaniu patyczków na kształt zwierząt lub rzeczy wybranych przez dzieci. Powstały mi. in. parasol, traktor, piramida a także świnka.


Kiedy wszyscy już się rozbudzili, przyszła pora na główną atrakcję – czyli samodzielne mocowanie patyczków z pomocą mocnego kleju tak, aby powstał domek z daszkiem. Po stworzeniu konstrukcji nie pozostało nic innego, jak ozdobienie jej według własnego pomysłu. Dzieci miały do wyboru kolorowe kwiatki, serduszka a nawet zwierzątka oraz kolorowe wstążki w różnych wzorach. Powstały przepiękne prace, które bez wątpienia mogą posłużyć za dekoracje do domu lub ogrodu.


Bardzo dziękujemy za kreatywnie spędzony czas. W poniedziałek kolejne spotkanie z robotami, a w środę W kolorowym świecie klocków LEGO. Przypominamy, że na każde zajęcia obowiązują zapis - poinformowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy.

Zdjęcia: biblioteka

Comments


bottom of page