top of page

Reklama

Czy w Słupcy powstanie Młodzieżowa Rada Miasta?

- Środowiska młodzieżowe nie mogą być pomijane i muszą mieć swoją reprezentację w magistracie - uważa Artur Nowak, który wyszedł z inicjatywą utowrzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Słupcy.


Nie jest to nowy pomysł, bo podobna inicjatywa wyszła od niego prawie 10 lat temu. - Na ręce ówczesnego burmistrza Michała Pyrzyka, złożyłem wniosek o powołanie takiego ciała doradczego. Dzięki jego uprzejmości jak i ,,dorosłych” radnych, Młodzieżowa Rada Miasta Słupcy została powołana - wspomina Artur Nowak.


Funkcjonowała ona do 2017 r. - Później niestety została ,,wygaszona” - jej kadencja upłynęła i nie zostały przeprowadzone kolejne wybory. Biorąc pod uwagę, że na początku bieżącego roku w Słupy rozpoczęła swoja działalność Miejska Rada Seniorów, uznałem, że również środowiska młodzieżowe, nie mogą być pomijane i muszą mieć swoją reprezentację w magistracie - stwierdził.


Niedawno spotkał się z Andrzejem Grzeszkamie, który pełni obowiązki burmistrza. Przekazał mu pismo wnioskując o reaktywację Młodzieżowej Rady Miasta Słupcy. - Tym razem wystąpiłem w nieco innej roli – od czerwca pracuję na kierowniczym stanowisku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jako Naczelnik Wydziału Dialogu z Młodym Pokoleniem, do moich zadań należy między innymi współpraca z samorządami i zachęcanie młodych ludzi do partycypacji w życiu publicznym - poinformował.


- Myślę, że reaktywowanie Młodzieżowej Rady Miasta Słupcy – do której wejdą przedstawiciele miejskich szkół, będzie dobrym sposobem do kształtowania postaw pro-obywatelskich, a także jej sesje staną się swoistą akademią demokracji. Nie chodzi o to, by rada ta stała się zagraniem kształtowania public relations danego włodarza a była miejscem do wysłuchania postulatów młodych i ich późniejszej realizacji. Będę także zachęcał ,,nasze” wielkopolskie samorządy, do podjęcia tożsamych działań - zapowiedział.


Warta dodać, że podobna rada działa m.in. przy Starostwie Powiatowym w Słupcy i Urzędzie Gminy Strzałkowo. - Młodzi powiatowi radni, niedawno na moje zaproszenie odwiedzili Warszawę, wzięli udział w debacie oraz warsztatach z ekspertami, a także zwiedzili Kancelarię Premiera - przekazał nam Artur Nowak.

Zdjęcie z rchiwum prywatnego Artura Nowaka

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page