top of page

Reklama

Czerwcowa odsłona Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

Dzieło Agnieszki Kareckiej „Serce w mundurze” było tematem do rozmów kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla czytelników dorosłych w filii bibliotecznej w Przyjmie (25.06).


Główna bohaterka powieści to Klara Majewska, młoda aktorka marząca o zagraniu w wysokobudżetowym filmie z gwiazdorską obsadą. Zamiast jednak zdobywać międzynarodową sławę, dziewczyna pracuje w lokalnym teatrze, co nie zaspokaja jej ambicji. Kiedy pojawia się szansa zagrania w dużej produkcji, Klara postanawia zrobić wszystko, by dostać główną rolę. Wcześniej jednak musi się przygotować. Jak się jednak okazuje, nie chodzi jedynie o nauczenie się scenariusza na pamięć! By zdobyć angaż w produkcji ,,Serce w mundurze", ambitna aktorka zgłasza się najpierw do… służby przygotowawczej.


Doświadczenia z prawdziwego poligonu posłużą jej podczas wcielania się w żołnierkę, którą pragnie zagrać w filmie. Klara podczas służby przygotowawczej poznaje nowych ludzi, a także nieustannie walczy z własnymi słabościami. Nie jest prosto przystosować się do zimnego, zdyscyplinowanego środowiska, zwłaszcza że dowódca, pułkownik Zieniewicz, nie pała do niej zbyt wielką sympatią. Jedynie kapitan Igor Nowak wydaje się być jej sprzymierzeńcem, a Klara zauważa, że ona także zaczyna coś czuć do tego przystojnego i tajemniczego żołnierza.


Czy młoda aktorka jest na tyle zdeterminowana, że może zagrać rolę swojego życia? A co, jeśli jej wrogowie i tajemnice z przeszłości będą to skutecznie utrudniać? Czy miłość, która narodziła się w koszarach, ma szansę na przetrwanie w normalnym świecie? I czy Klara będzie w stanie wybaczyć zadawnione krzywdy oraz błędy popełnione przez bliskich? O tym dowiecie się sięgając po tę pozycję.


Historia Klary Majewskiej w gruncie rzeczy jest dość prosta – to opowieść o losach dziewczyny, która rzuca wszystko, by spełnić swoje marzenie, a jednocześnie wpada w sidła wielkiej miłości. Autorka książki znaną konwencję wykorzystuje jednak w sposób na tyle ciekawy, że jej powieść czyta się z przyjemnością aż do ostatniej strony.


Na następnym spotkaniu - 27 sierpnia 2024 r. - będzie omawiana pozycja Nory Roberts „Dziedzictwo dobra”, na które serdecznie zapraszamy.


Anna Nawrocka


Commentaires


bottom of page