top of page

Reklama

Coraz bliżej reaktorów atomowych w naszej okolicy

Już w zeszłym roku polskie i lokalne media informowały, że w Koninie ma powstać elektrownia atomowa. W ostatnim czasie sprawy nabrały tempa. Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin otrzymał zaproszenie od Polskich Sieci Elektroenergetycznych na spotkanie w sprawie przyłączenia do krajowej sieci małych reaktorów jądrowych.


Spółka zarządzana przez jednego z najbogatszych Polaków od dawna zapowiadała, że jest zainteresowana atomem. W planach jest postawienie od czterech do sześciu reaktorów Small Modular Reactors (SMR) o łącznej mocy do 1,8 GW. Jest to o wiele tańsza i szybsza w budowie technologia, niż postawienie elektrowni atomowej. Przede wszystkim, jak podają eksperci, jest też bezpieczniejsza.


Projekt Zygmunta Solorza i Michała Sołowowa to najpoważniejsze przedsięwzięcie związane z energią jądrową w naszym kraju. Na podstawie zawartej umowy, strony zamierzają podjąć współpracę poprzez utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa, prowadzącego działalność w obszarze energetyki atomowej.


ZE PAK zapowiedział, że do 2030 roku chce zrezygnować z węgla. Możliwe, że proces ten zakończy się już w przeciągu trzech lat. Spółka stawia na energię słoneczną i wodór.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page