top of page

Reklama

Chcą wybudować nowe garaże. Strażacy z Piotrowic po walnym zebraniu

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrowicach spotkali się wczoraj (23 lutego) na walnym zebraniu sprawozdawczym.


Jednostka w minionym roku interweniowała 11 razy. Cztery razy wyjeżdżała do pożarów. Sześć wyjazdów dotyczyło miejscowych zagrożeń, a jeden alarm okazał się fałszywy. Strażacy w minionym roku pozyskali matę do narzędzi hydraulicznych, elektronarzędzia Makita, prądownicę, nożyce do prętów i radiotelefon przenośny.


Ciekawą inicjatywą w zeszłym roku zorganizowaną przez druhów z OSP Piotrowice było letnie kino plenerowe. W jego ramach odbyły się łącznie trzy seanse. Strażacy zorganizowali również rajd rowerowy. Poza tym uczestniczyli w licznych szkoleniach, zabezpieczali biegi i imprezy masowe, uczestniczyli w obchodach kościelnych i państwowych.


Strażacy planują teraz utwardzić wjazd. Chcieliby wybudować nowe garaże dla swoich pojazdów bojowych oraz odnowić salę OSP.


Podczas walnego zebrania wręczono odznakę ,,Za wysługę lat": 55 lat - Jan Adamczyk, 30 lat - Piotr Kolski, 20 lat - Krzysztof Kurczewski, 10 lat - Jan Sobczak, Adam Myszkowski, Daniel Śmiechowski, Marian Burdziński, Łukasz Kołodziejski i Bogdan Kowalski. Odznakę ,,Strażak Wzorowy" otrzymał Artur Grobelny. Jednostka podziękowała również osobom i instytucjom, z którymi współpracuje, w tym wójt Grażynie Kazuś, dla której jest to już ostatnia kadencja.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page