top of page

Chór Wokaliza wystąpił na Samorządowym Kolędowaniu w Żychlinie

Starostwo Powiatowe w Koninie było organizatorem szesnastej edycji „Samorządowego Kolędowania”. Impreza, w której uczestniczyli samorządowcy z gmin powiatu konińskiego i z gminy Babiak (powiat kolski) odbyła się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.


- Na scenie zaprezentowały się zespoły składające się z włodarzy, radnych, pracowników urzędów i jednostek organizacyjnych. Każdy z nich zaprezentował wybraną wcześniej kolędę, jednocześnie zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania.


Gości powitał Stanisław Bielik, starosta koniński, który podziękował samorządowi gminy Sompolno za to, że w 2007 roku był inicjatorem pierwszego kolędowania. Szczególne podziękowania trafiły do Tadeusza Słodkiewicza oraz Andrzeja Prątnickiego, którzy byli głównymi pomysłodawcami imprezy. Jak podkreślał starosta najbardziej cieszy fakt, że przez lata nastąpił rozwój imprezy.


„Bardzo się cieszę, że tak licznie państwo zechcieliście przyjąć zaproszenie do powiatu konińskiego. Wszyscy się odliczyliście, w sumie 16 samorządów, 14 gmin z powiatu konińskiego, gmina Babiak i nasz zespół ze starostwa. Sądzę, że ten wieczór – jak zawsze – upłynie w miłej, przyjaznej atmosferze, że wniesie wiele radości i wszystko to, co z kolędowaniem się łączy” – mówił Stanisław Bielik.


Błogosławieństwa zebranym udzielili pastor Tadeusz Jelinek z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego i ksiądz Waldemar Szafrański, proboszcz parafii Matki Bożej z Gudalupe i św. Jana Diego w Żychlinie.

Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem oraz wręczeniem podziękowań dla występujących zespołów – pierników z herbem gminy wykonanych przez Katarzynę Hryciuk.

Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy Zespołowi Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie, Spółdzielni Socjalnej „Razem do Sukcesu” z Kramska, gminie Kazimierz Biskupi, Młodzieżowemu Domowi Kultury w Koninie i Kołu Gospodyń Wiejskich z Żychlina - poinformowało konińskie starostwo.

Zdj.: Starostwo Powiatowe w Koninie


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

48 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page