top of page

Reklama

„Cała Gmina Czyta Dzieciom”

W ramach tegorocznych obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym zorganizowała akcję „Cała Gmina Czyta Dzieciom”.


Dzieci z przedszkoli z terenu gminy Słupca miały możliwość wysłuchania czytanych bajek przez zaproszonych gości. Wśród nich byli Wójt Gminy Słupca Grażyna Kazuś, Radny Powiatu Słupeckiego Bogdan Kukulski, Przewodniczący Rady Gminy Słupca Jerzy Kopczyński, Zastępca Wójta Gminy Słupca Cezary Przybylski, Sekretarz Gminy Słupca Karolina Walczak, Skarbnik Gminy Słupca Cezary Fajkowski, Kierownik Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Gminy Słupca Przemysław Żurawicki, oraz Joanna Madaj - pracownik Urzędu Gminy Słupca.


Wspólne czytanie przyniosło wszystkim wiele radości. Maluchy miały okazję wysłuchać takich bajek jak: ,,Lena. Dlaczego warto być szczęśliwym?", ,,Trzy małe świnki" oraz ,,Brzydkie kaczątko". Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące bajek, a także zadawały pytania skierowane do przybyłych gości.


Podczas spotkań podkreślano znaczenie biblioteki, która pełni rolę przyjaciela, z którym miło spędza się czas. Biblioteka jest otwarta dla wszystkich i zawsze oferuje coś interesującego dla każdego. Może to być naukowa odpowiedź na zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub też wciągająca podróż w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub grze.


Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.


- Poprzez organizowanie takich akcji jak „Cała gmina czyta dzieciom” mamy nadzieję, że głośno czytając dzieciom zaszczepiamy w nich chęć do czytania, a także utwierdzamy w przekonaniu, że książka to źródło wiedzy i przyjemności.


Biblioteka Publiczna Gminy Słupca wraz z filią w Młodojewie przez cały miesiąc celebrowały święto bibliotek organizując różne wydarzenia, zajęcia które miały na celu popularyzowanie czytelnictwa - poinformowała dyrektor placówki Monika Paszek, która dziękuje zaproszonym gościom za zaangażowanie oraz udział w proponowanej akcji, która miała na celu przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród dzieci terenu gminy Słupca oraz upowszechnianie roli biblioteki. Podziękowania za współpracę kieruje również do dyrektorów i wychowawców z palcówek oświatowych z terenu gminy.

Zdjęcia: biblioteka

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page