top of page

Reklama

reklama-festiwal-nauki-słupca-echo-słupcy.png

Bożonarodzeniowe przedstawienia przedszkolaków z Kawnic

Dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach jak co roku przygotowały występy jasełkowe.


W pierwszej kolejności wystąpiły starsze grupy przedszkolne. Dzieci przedstawienie przygotowały wspólnie z opiekunkami: Karoliną Walczak i Haliną Paluszkiewicz. Jasełka odbyły się w cudnie udekorowanej sali gimnastycznej. - Piękna sceneria spowita światłami lampek, blask aniołów, różnokolorowe stroje małych aktorów przykuwały wzrok wszystkich rodziców. Zdolni aktorzy i tancerze zadbali o miłe doznania słuchowe i wzrokowe widowni. Na scenie pojawili się bohaterowie znanych bajek - były krasnoludki ze Śnieżką, małe smerfy, księżniczki, pieski z „Psiego patrolu”.


Nie zabrakło również najważniejszych osób: Świętej Rodziny i oczywiście aniołów. Publiczność po raz kolejny przeżyła historię Marii i Józefa, choć nieco w innej odsłonie. Po wielkiej uczcie duchowej wszyscy mogli wykazać się zdolnościami manualnymi. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały łańcuchy na choinkę, które później pięknie prezentowały się na drewnianych choinkach - poinformowała szkoła.


Kilka dni później swoje talenty artystyczne przedstawiły dzieci z grupy OPa pod kierunkiem Iwony Lewandowskiej i Marii Słowińskiej. - Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity.


Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Po przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami tworzyły piękne i kolorowe łańcuchy. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości - dodała placówka.

Zdjęcia: SP Kawnice

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page