top of page

Reklama

Blisko 100 tys. zł na remont boiska w Strzałkowie

Boisko w Strzałkowie doczeka się zbiorników retencyjnych na wodę deszczową i instalacji nawadniania. Samorząd otrzymał na tę inwestycję blisko 100 tys. zł.


W piątek (28 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego podpisano w tej sprawie stosowną umowę. Całkowity koszt zadania wynosi 124 691,77 zł, z czego 99 753 zł stanowi dofinansowanie. Pieniądze pochodzą z Programu „Deszczówka”, który jest realizowany przez wielkopolski samorząd.


- Boisko gminne w Strzałkowie jest bardzo wysuszone i konieczne jest jego systematyczne nawadnianie. Nie posiada ono jednak odpowiednich do tego narzędzi. W związku z dużą powierzchnią dachu istniejącego budynku gospodarczego i szatni zasadne jest gromadzenie wody deszczowej w celach nawadniania boiska - argumentuje Urząd Gminy Strzałkowo.


Woda deszczowa z dachu budynku zostanie zgromadzona w zbiornikach betonowych i będzie zasilać system nawadniający płytę boiska wyposażony w zraszacze. Nawodnienie boiska ma pozwolić odbudować w odpowiedni sposób nawierzchnię płyty, poprawić warunki uprawiania sportu, oraz poprawić bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu.


Umowę w imieniu gminy Strzałkowo podpisał Tomasz Gałan - zastępca wójta oraz skarbnik - Teresa Jóźwiak, a z ramienia Urzędu Marszałkowskiego – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Zdjęcie: UG Strzałkowo

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page