top of page

Reklama

Biegowe święto w Strzałkowie

Już po raz dziewiąty w Strzałkowie zorganizowano bieg uliczny ,,Strzałkowo - Dobry Kierunek". Na starcie zjawiło się setki biegaczy w różnym w wieku.


Wydarzenie odbyło się w ramach Dni Strzałkowa. Więcej o tej imprezie pisaliśmy TUTAJ. W minioną sobotę (22 czerwca) ulicami gminy Strzałkowo już po raz dziewiąty przebiegała trasa ulicznego biegu ,,Strzałkowo - Dobry Kierunek".


Impreza rozpoczęła się od startu biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. Tutaj najlepszy okazał się Kuba Górecki, który wspomniany dystans pokonał w ciągu 34 minut i 58 sekund. Drugi na mecie był Marcin Zagorny z czasem 35:35. Podium na dystansie 10 km zamknął Jakub Najmowicz (36:30).


Wśród kobiet najlepsza była Jowita Pochylska, która również okazała się najszybszą mieszkanką gminy Strzałkowo. Bieg główny ukończyła z czasem 47 min i 8 sek. Druga była Weronika Piniarska (47:14) a trzecia - Agnieszka Wilczewska ze Strzałkowa (48:51).


W biegu głównym najszybszym mieszkańcem gminy Strzałkowo był Mariusz Adamowski z czasem 39:09. Drugie miejsce zajął Łukasz Jędrzejewski (40:04). Podium zamknął Wojciech Maciaszczyk (40:45). Wśród kobiet triumfowała wspomniana wcześniej Jowita Pochylska. Za nią uplasowała się Agnieszka Wilczewska a trzecie miejsce zajęła Agata Pochylska (50:50).


Bieg na 5 km wygrał Łukasz Dolata. Trasę pokonał w 18 min i 23 sek. Marzena Siwińska wygrała rywalizację wśród kobiet osiągając czas 21:06. Podczas biegu odbył się również marsz nordic walking. Tutaj najlepszy okazał się Dariusz Samulczyk ze Strzałkowa (34:01). Wśród pań wygrała Wioletta Chrzanowska (40:29).


Najlepszym biegaczkom i biegaczom przyznano nagrody. Poza główną klasyfikacją, wyróżniono zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz nagrodzono najlepszych z gminy Strzałkowo. Później odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. Dokładne wyniki biegu ,,Strzałkowo - Dobry Kierunek" podane są TUTAJ.


Tegoroczna edycja biegu ,,Strzałkowo - Dobry Kierunek" była pełna emocji i sportowej rywalizacji. Uczestnicy, zarówno młodsi, jak i starsi, dali z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Dni Strzałkowa to wyjątkowe święto, które gromadzi mieszkańców i gości w atmosferze radości i wspólnego świętowania. Bieg uliczny stał się nieodłącznym elementem tych obchodów, przyciągając co roku sporą liczbę zawodników.

Materiał sponsorowany


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page