top of page

Reklama

Betonka zamknięta od września

Od 1 września droga powiatowa nr 3040 P, tzw. „betonka” przestanie być drogą o statusie publicznym. Oznacza to, że zostanie wyłączona dla ruchu pojazdów.


Dojazd do Powidza z miejscowości Niezgoda odbywał się będzie nowo wybudowanym odcinkiem, który wiedzie od „betonki” w kierunku ronda w Niezgodzie. Jadąc do Powidza należy skręcić na rondzie w lewo, natomiast dojeżdżając od strony Giewartowa i Kochowa – w prawo. Obecnie na nowo wybudowanym odcinku Powidz – Niezgoda oraz rozbudowanym Niezgoda – Kochowo sukcesywnie montowane są oznakowania.


Z końcem sierpnia wygasa porozumienie z Wojskowym Zarządem Infrastruktury na użytkowanie publiczne drogi nr 3040P, które już kilkakrotnie było przedłużane. W związku z wybudowaniem nowych odcinków dróg, korzystanie z „betonki” nie będzie już możliwe.


We wrześniu na wspomnianych drogach trwać będą jeszcze prace wykończeniowo – porządkowe, należy więc zwrócić szczególną uwagę na pracujących robotników oraz sprzęt.

Betonka Powidz

W październiku 2020 r. radni powiatowi zdecydowali o zamknięciu ,,betonki". Droga miała nie być użytkowana już na początku 2021 r. Dzięki jednak licznym negocjacją, można byłą nią jeździć, aż do teraz; zdj.: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page