top of page

Reklama

Będzie promować gminę Golina w Wietnamie

Stanisława Jasiczek z Węglewa w marcu wylatuje do Wietnamu na międzynarodową wystawę akwareli. W tym azjatyckim kraju chce m.in. promować gminę Golina.


W nadchodzącej wystawie akwareli ma wziąć udział około 450 wystawców z 50 krajów. Znaczącą obecność będą stanowić także polscy twórcy, w tym Stanisława Jasiczek, mieszkanka gminy Golina. Jej praca została wyselekcjonowana podczas eliminacji, co umożliwiło jej udział w prestiżowym wydarzeniu artystycznym.


- Jest to ciekawe wydarzenie. Oprócz samej wystawy, będą też sympozja, warsztaty i wycieczka objazdowa po kraju. Organizatorem tego wydarzenia jest Minh Dam. To Wietnamczyk, który przez kilka lat mieszkał w Polsce. Od niego pobierałam nauki. To wspaniały człowiek, pełen pasji. To dzięki niemu zaczęłam malować. Na to wydarzenie sprowadził najlepszych z całego świata. Będzie okazja, aby coś się od nich nauczyć - powiedziała nam artystka z Węglewa.

Obrazy będą oceniane przez komisję konkursową. - Przy takiej ilości utalentowanych artystów, nie liczę na żadną nagrodę. Dla mnie wyróżnieniem jest już fakt, że tam się pojawię - zaznaczyła Stanisława Jasiczek. Podkreśliła również, że w Wietnamie chce promować gminę Golina.


Dla Stanisławy Jasiczek sztuka to całe życie. Tworzy obrazy olejne i akwarelowe, maluje ceramikę i porcelanę. Wykonuje biżuterię. Prowadzi Muzeum Rzemiosła Artystycznego w Węglewie. Jest członkinią Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków w Poznaniu. Cyklicznie organizuje także Jarmark św. Augustyna.

Obrazy autorstwa Stanisławy JasiczekOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page