top of page

Reklama

Aktywnie zakończyli stary rok. Blisko 130 osób pobiegło w XII Wartko Trail

Jak zawsze sporym zainteresowaniem cieszył się leśny bieg Wartko Trail w Golinie. Tegoroczna - dwunasta - edycja zgromadziła na starcie blisko 130 biegaczy i kijkarzy.


Stary rok można żegnać na wiele sposobów. Jedni urządzają domówki, drudzy idą na imprezę, jeszcze inni fundują sobie wyjazd, aby odpocząć. Jest też grupa osób, która minione dwanaście miesięcy chce pożegnać będąc w ruchu. I właśnie tacy ludzie pojawili się na sobotnim biegu w Golinie (30.12).


Tradycyjnie uczestnicy imprezy mieli do wyboru bieg na dystansie 8,6 km lub marsz nordic walking na odcinku 4,3 km. Trasa wiodła jak zawsze wymagającą leśną ścieżką. Wzniesienia, mokre liście i wystające korzenie - z tym musieli mierzyć się biegacze z różnych zakątków Polski. Nie zabrakło również lokalnych sportowców z Goliny, Konina, Słupcy, czy Strzałkowa.


Po zakończeniu biegu wszyscy udali się na stadion w Golinie, gdzie podsumowano całą imprezę. Najszybszym wręczono nagrody i pamiątkowe statuetki. Najlepszą zawodniczką w marszu NW do 40 lat okazała się Magdalena Tylak. Powyżej tego progu najszybsza była Aneta Lewandowska. Wśród mężczyzn do 40. roku życia najszybszy w NW był Robert Kowalak, zaś w drugiej kategorii - Dariusz Samulczyk.


Paulina Jamrosz - Grudzińska była najszybszą biegaczką do 40. roku życia. W tej samej kategorii, ale wśród mężczyzn, najlepszy okazał się Marcin Kokot. Nagrodę dla najlepszej biegaczki 40+ otrzymała Magdalena Warzych, a biegacza - Przemysław Majda. Wyróżniono również najszybszą mieszkankę gminy Golina - Hannę Wasileską i mieszkańca - Dawida Górczyńskiego.


Wśród uczestników wylosowano nagrody ufundowane przez sponsorów. Biegaczy żywo dopingowali mali kibice, którzy także doczekali się nagród za swoją pozytywną energię. Organizatorem imprezy był Klub Biegacza Wartko z Goliny pod patronatem Burmistrza Goliny i przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców.


Już teraz inicjatorzy biegu zapraszają na XIII edycję, która będzie wspak, czyli w odwrotnym kierunku.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page