top of page

Reklama

Agata Przybyła nagrodzona na wojewódzkim konkursie

W Kleczewie już po raz 23. odbył się konkurs na monodram „Młodzi Korfeusze”. Uczennica szkoły podstawowej w Golinie, Agata Przybyła w swojej kategorii wiekowej otrzymała jedną z trzech nagród.


- ,,Poparzeni kawą" to tytuł utworu Blue Café. To właśnie spotkało Agatę Przybyła tuż przed swoim premierowym występem w konkursie na monodram „Młodzi Koryfeusze”, co prawda nie była to kawa tylko herbata, ale efekt był piorunujący. Po chwilowym przerażeniu Agata zmieniła swoje nastawienie i przyjęła to za dobrą wróżbę i tak właśnie się stało.


Wojewódzki konkurs organizowany jest corocznie przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kleczewie. To już 23. raz młodzi artyści spotykali się na takim przeglądzie. Pośród 26 uczestników z 11 miejscowości z całej wielkopolski: Wągrowca, Kalisza, Moskurni, Zagórowa, Turku, Konina, Koźminka, Owińska, Goliny i Kleczewa; znalazła się Agata Przybyła uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.


Agata w swojej kategorii wiekowej otrzymała jedną z trzech nagród. Zachwyciła publiczność i jury w składzie: Małgorzata Kałędkiewicz (Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu), Piotr Osak (Teatr Pinokio w Łodzi), Krystian Weber (Centrum Kultury i Sztuki w Koninie); monodramem pt. „Mops”. Tekst na podstawie wierszy Kamila Baczyńskiego, Franciszka Klimy, Barbary Borzymowskiej napisanym był specjalnie na prośbę Agaty, która uwielbia swojego psa - Mopsa.


Monodram to jedna z trudniejszych form dramatycznych gdzie występuje tylko jedna osoba. Widz poznaje świat przedstawiony z jej punktu widzenia - czytamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Zdjęcie: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kleczewie

Comments


bottom of page