top of page

Reklama

30 razy wyjeżdżali by nieść pomoc. Druhowie z Piotrowic po walnym zebraniu

To był udany rok dla jednostki OSP Piotrowice. Tak powiedział nam prezes Marek Walczak. W sobotę (11 lutego) strażacy z Piotrowic spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczym.


Przybyłych druhów i gości przywitał prezes jednostki Marek Walczak. Wśród nich nie było żadnego przedstawiciela gminy Słupca, no cóż, nie pierwszy raz już w tym roku...


OSP Piotrowice liczy 60 członków. W minionym roku przybyło dwóch. Jednostka w 2022 r. interweniowała 30 razy. Strażacy wyjeżdżali na teren gminy i miasta Słupca oraz na teren gminy Strzałkowo. Najwięcej wyjazdów zanotował dh Adrian Nowiński. Brał udział w 25 akcjach ratowniczo-gaśniczych.


W ubiegłym roku OSP w Piotrowicach wzbogaciła się o trzy lampy ostrzegawcze, barierkę nożycowo-rozkładaną, defibrylator AED, detektor gazu, przyczepkę transportową, parawan ochronny, cztery ubrania specjalne, aparat powietrzny, kamizelkę dla kierującego działaniem ratowniczym, przecinarkę do stali i betonu, szyny kramera i dwie tłumice gumowe.


W dalszej części zebrania wręczono odznaczenia ,,Za wysługę lat". 50 lat w straży służy Krzysztof Kosmowski i Stanisław Ziarniak. Odznakę za 45 lat wysługi otrzymał: Wojciech Nowakowski, Marek Walczak; za 20 lat: Edmund Borkowicz; za 10 lat: Artur Grobelny, Damian Mikołajczyk i Robert Gościmski. Wręczono także podziękowania dla instytucji i organizacji, które wspierają działalność jednostki.


O minionych dwunastu miesiącach i planach na 2023 r. porozmawialiśmy z Markiem Walczakiem, prezesem OSP Piotrowice.Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Comments


bottom of page