top of page

Reklama

30-lecie chóru Cantabile

Trzydzieści lat minęło, jak jeden dzień... Parafrazując słowa znanej piosenki, tak w skrócie można podsumować minione lata zagórowskiego chóru Cantabile. Wczoraj (18 lutego) w sali MGOK odbył się uroczysty jubileusz formacji.


Chór powstał w 1993 r. Przez ten czas koncertował zarówno w kraju i za granicą. Uświetniał liczne nabożeństwa kościelne, uroczystości państwowe, wydarzenia kulturalne i społeczne. Brał udział w różnych konkursach. Chór śpiewał także podczas wizyty Jana Pawła II w Licheniu w 1999 r. Dyrygentem Cantabile jest Aleksandra Koronkowska.


Podczas wczorajszego wydarzenia nie mogło zabraknąć występu chóru, zwieńczonego gromkimi brawami na stojąco. Na scenie swoje talenty zaprezentowali również inni lokalni artyści. Były podziękowania, gratulacje i życzenia na kolejne lata działalności. Polski Związek Chórów i Orkiestr przyznał Złotą Odznakę Honorową Markowi Podemskiemu, Monice Nowaczyk i Agnieszce Witkiewicz., a srebrną - Izabelli Graczyk, Piotrowi Jakubowiczowi i Kindze Cierpioł. Chórowi z Zagórowa przyznano również odznakę Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego.Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!


Comments


bottom of page