top of page

Reklama

20 tys. zł na prace konserwatorskie dla parafii w Graboszewie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Małgorzaty w Graboszewie otrzymała 20 tys. zł dotacji z budżetu Powiatu Słupeckiego na prace konserwatorskie.


W poniedziałek (17 kwietnia) starosta Jacek Bartkowiak i proboszcz ks. Grzegorz Kwaśniewski podpisali umowę na przekazanie środków. Pieniądze przeznaczone zostaną na dwa zadania. Kwota 10 tys. zł zasili prace konserwatorsko – restauratorskie przy ołtarzu bocznym południowym z obrazem olejnym na płótnie „Święty Stanisław Kostka”, który wpisany jest do rejestru zabytków. Kolejne 10 tys. zł przeznaczone będzie na pokrycie dachu z gontów oraz oszalowanie ścian i wieży kościoła.


Przekazane środki nie pokryją kosztów całego zadania, którego wykonanie szacowane jest w przypadku renowacji ołtarza z obrazem na ponad 139 tys. zł, a w przypadku prac zewnętrznych na ponad 156 tys. zł, ale pomogą przy ubieganiu się o dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolskiego Konserwatora Zabytków czy innych źródeł.


Proboszcz Grzegorz Kwaśniewski planuje rozpoczęcie prac renowacyjnych już na początku maja, a ich zakończenie na koniec października 2023 r.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page